سوالات کلی و عمومی

در اینجا به برخی از سوالات بیمه عمر که ممکن است برای شما بازدید کننده محترم پیش بیاید به اختصار پاسخ داده شده است.

در صورت داشتن سوالات دیگر به بخش تماس با مارفته و سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما با تخصص بیمه های عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد پاسخ مناسب را به شما ارائه دهند.

برای مشاهده پاسخ هر سوال تنها کافی است بر روی سوال مورد نظر کلیک کنید.

1- بیمه عمر و آتیه چیست؟

بیمه عمر و آتیه؛ قراردادی است که به موجب آن بیمه گذار (شخص بیمه شده) متعهد است تا در سر رسیدهای معین حق بیمه را پرداخت نموده و بیمه گر (شرکت بیمه پاسارگاد) نیز متعهد است تا در صورت بروز حوادث و یا مسائل درمانی و پزشکی وفوت شخص بیمه شده (بسته به نوع بیمه نامه) غرامت پرداخت نموده و سرمایه بیمه را نیز به صورت یکجا یا مستمری به ذینفعان بیمه نامه بپردازد.در بیمه عمر حق بیمه های دریافتی بعد از کسر کسورات برای شخص بیمه شده نزد شرکت بیمه سپرده گذاری شده و سود تضمینی و مشارکت به آن تعلق میگیرد.

طور کلی این بیمه نامه چها ر محور پس انداز ، عمر و حوادث و از کار افتادگی و وام و مزایای خاص را تحت پوشش قرار می دهد .

الف - بیمه گذار می تواند با صرفه جویی اندک در مخارج روزانه ( از 645 تا 10700 تومان ) و پس انداز آن نزد شرکت سهامی بیمه پاسارگاد از سود تضمینی و سود حاصل از تشکیل منافع استفاده نماید .

ب - در صورت فوت طبیعی حتی پس از پرداخت یک قسط استفاده کنندگان کل سرمایه انتخابی را دریافت و در صورت فوت در اثر حادثه دو برابر ( در صورت درخواست چند برابر ) سر مایه انتخابی به بازمانده یا استفاده کننده پرداخت خواهد شد .

ج - در صورت از کار افتادگی دائم بیمه گذار از پرداخت اقساط معاف و در پایان کل سرمایه را دریافت خواهد نمود .

د- پس از شش ماه بیمه گذار می تواند از محل ذخیره ریاضی تا نود درصد ارزش ذخیره رباضی وام دریافت نماید.

2. بیمه نامه چیست؟
قراردادي مکتوب بين بيمه گر و بيمه گذار و به امضاي هر دو طرفین است كه شامل بيمه عمر و سرمايه گذاري بوده و بر اساس پيشنهاد كتبي بيمه گذار (که جزء لاينفک قرارداد مي باشد) و ضمائم احتمالي آن، شرايط عمومي و شرايط خصوصي مندرج يا منضم به قرارداد منعقد مي گردد.
3- معنی ذینفع چیست؟
شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که بیمه نامه به نفع آنها منعقد شده و مشخصات آنان در بیمه نامه ذکر گردیده است و در حقیقت منافع مادی حاصل از بیمه نامه برای آنان پیش بینی گردیده است. ** ذینفعان بیمه نامه می تواند هم منحصراً از طرف خود شخص بیمه شده معرفی گردد و یا وراث قانونی خود را نیز طبق قانون وراثت معرفی کند.
4- حق بیمه چیست؟

وجهی که شخص بیمه شده با توجه به توان و شرایط مالی خود در مقابل تعهدات بیمه گر می پردازد. (در بیمه های عمر اشکال مختلفی برای پرداخت آن اعم از یکجا، سالانه، شش ماهه، سه ماهه و اقساط ماهانه، وجود دارد. از حداقل ماهی 30000 تومان الی 334000 تومان

در همه انواع بیمه ها، پرداخت حق بیمه شرط لازم برای جاری شدن تعهدات بیمه گر است و در واقع بدون پرداخت حق بیمه، تعهدی برای بیمه گر وجود ندارد و بیمه نامه از درجه اعتبار ساقط است.)
5- مزایای این بیمه نامه چیست ؟
در بیمه عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد با پس انداز و پرداخت حق بیمه ای متانسب با شرایط مالی خود به صورت ماهیانه ، تحت پوشش تحت مزایا و پوشش های بیمه ای شامل: دریافت غرامت فوت طبیعی و فوت در اثر حادثه و یا غرامت نقص عضو ، بیماریهای خاص و پوشش تکمیل درمان و بستری در اثر حادثه قرار میگیرند و علاوه بر این موارد شخص بیمه شده میتواند تا 90% ارزش صندوق بیمه ای خود با سود 4% بیشتر از سود تضمینی شرکت بیمه ، بدون ضامن و وثیقه ، وام دریافت نماید و در انتهای قرارداد بیمه عمر ،کلیه حق بیمه های پرداخت شده با سود مشارکت در نظر گرفته شده به بیمه گذار پرداخت و یا شخص بیمه شده میتواند کل صندوق و یا مبلغی از صندوق خود را نزد شرکت سپرده گذاری نموده و مستمری مادام العمر دریافت نماید.
6- تفاوت بیمه عمر با بیمه تامین اجتماعی چیست؟

اول اینكه بیمه های اجتماعی از جمله تامین اجتماعی و خدمات درمانی، ماهیت درمانی دارند یعنی عمدتاً حق بیمه های پرداختی شما صرف هزینه های درمانی میشود و تفاوت بسیاری با بیمه عمر و سرمایه گذاری دارند.

در صورت فوت فرد در بیمه تامین اجتماعی غیر از مبلغ ناچیزی از هزینه كفن و دفن (تا سقف 200.000 تومان) پولی به بازماندگان پرداخت نمیشود، در حالیكه در بیمه عمر و سرمایه گذاری چنانچه خدای ناكرده اتفاقی برای بیمه گذار بیافتد حتی اگر یك قسط از حق بیمه را هم پرداخت كرده باشد، علاوه بر پرداخت سرمایه فوت ، چنانچه پوشش فوت بر اثر حادثه هم خریداری شده باشد، تا ۳ برابر سرمایه فوت، به بازماندگان پول پرداخت میگردد. در حالیكه در بیمه تامین اجتماعی ، حقوق به بازماندگان تحت شرایط خاص ( از میان فرزندان تنها به فرزند دختر و مجرد) انتقال می یابد.

در بیمه تامین اجتماعی شما باید! مبلغی بین 100 تا 300 هزار تومان در ماه اجبارا" پرداخت نمایید و باید! به مدت 30 سال حق بیمه را بدهید تا سرانجام بازنشسته شوید.

در بیمه عمر شما هر مبلغی ! را که تمایل دارید هر ماه می پردازید ( از ماهیانه 30 هزار تومان ) و مدت زمان بازنشستگی را شما تعیین می کنید که بعد از 15 یا 20 یا 30 بازنشسته شوید.

در صورت فوت فرد بیمه شده تامین اجتماعی حدوداً 5 میلیون تومان به خانواده میپردازد ,

در بیمه عمر در صورت فوت فرد بیمه شده تا سقف 400 میلیون تومان (بسته به نوع انتخاب شرایط و ضرایب) به خانواده پرداخت می شود.

در بیمه تامین اجتماعی بعد از پایان قرارداد اصل و سود پولی را که در طول 30 سال پرداخت کرده اید را به شما نمی دهد و در واقع حق بیمه های پرداختی شما به سازمان تامین اجتماعی قابلیت بازخریدی ندارد.ا

در بیمه عمر اصل و سود 30 ساله شما یکجا به شما بازگردانده میشود .

ضمنا در بیمه عمر پوشش های بیمه ای نیز دارید , مانند بیماریهای خاص, هزینه پزشکی,نقص عضو, از کارافتادگی و ...

7- پوششهای درمانی و تکمیلی به چه صورت است؟

فوت طبیعی تا سقف 100 میلیون تومان

فوت در اثر حادثه تا سقف 200 میلیون تومان

نقص عضو در اثر حادثه تا سقف 100 میلیون تومان

هزینه پزشکی در اثر بروز حادثه تا سقف 10 میلیون تومان

پوشش تکمیل درمان و بستری و اعمال جراحی تا سقف 10 میلیون تومان

آتش سوزی منازل مسکونی (تملیکی یا استیجاری) تا سقف 500 میلیون تومان

پرداخت غرامت از کار افتادگی یا معافیت(کامل و دائم) تا سقف 40 میلیون تومان

بیماریهای خاص(سکته مغزی و قلبی،سرطان و ... )برای هر یک تا 25 میلیون تومان

(این بیماریها عبارتند از: سكتة قلبی- سكتة مغزی - سرطان - پیوند اعضاء اصلی بدن - جراحی قلب باز)

8- سود آوری بیمه عمر به چه صورتی است؟

حداقل میزان سود سالانه برای پنج سال اول این بیمه نامه 18% بوده و برای سال های بعد از آن 15% به صورت علی الحساب در هر سال می باشد.

همچنین بیمه پاسارگاد با توجه به توان سرمایه گذاری گروه مالی پاسارگاد وجوه حاصل از اندوخته های بیمه عمر و تامین آتیه بیمه گذاران خود را سرمایه گذاری نموده و علاوه بر تضمین سود سالانه 90% منافع حاصل از آن سرمایه گذاری را بین بیمه گذران بیمه عمر و تامین آتیه خود تقسیم و سرمایه آنان را سالانه تعدیل می نماید.
9- مزایای بیمه عمر نسبت به نظام بانکی چیست ؟
الف - در نظام بانکی با تغییر سیاست بانک مرکزی سود نیز تغییر می نماید ولی در بیمه عمر و تامین آتیه در هر شرایطی سود هیچ گاه کاهش نمی یابد و همچنین در صورت تشکیل منافع افزایش خواهد یافت .

ب - بیمه عمر و تامین آتیه ، پس اندازی منظم و سیستماتیک و البته اجباریست که پس انداز بانکی چنین خاصیتی ندارد .

ج - در بیمه عمر بعد از حداقل شش ماه از مدت بیمه نامه و حداقل موجودی دو میلیون تومان شما میتوانید وام تا سقف 90% ارزش صندوق بدون ضامن با سود 4% بیشتر از سود تضمینی بدون هیچ تشریفاتی و بی نیاز از ضامن و یا وثیقه و فقط با ارایه بیمه نامه و کارت شناسایی از شرکت بیمه وام دریافت نمایید .

د - مهمتر از همه اینکه در هیچ بانکی عمر انسان در برابر کل پس انداز احتمالی باضافه سود آن بیمه نخواهد شد که در بیمه عمر و تامین آتیه چنین امری امکان پذیر می باشد.

و - در نظام بانکی ، بانکها هیچ گونه پوشش درمانی و یا پرداخت غرامت بابت سپرده مشتریان ارائه نمیدهند در صورتی که در بیمه نامه عمر با پرداخت حق بیمه ، شرکت بیمه بیمه شده را تحت پوشش بیمه ای خود قرارا میدهد .

10- پشتوانه مالی و ضمانت شرکت بیمه پاسارگاد چیست ؟

شركت بیمه پاسارگاد ، علاوه بر پشتوانة قوی مالی خود و استفاده از اعتبار مؤسسات گروه بانك پاسارگاد ، همانند دیگر مؤسسات بیمه تحت نظارت و كنترل بیمة مركزی ایران قرار دارد.

50 درصد حق بیمه های پرداخت شده توسط بیمه گذار را نزد بیمة مركزی ایران بیمة اتكایی خواهد بود.

ضمن آنكه بطور اصولی بخشی از ریسك این طرح بیمه ای همانند دیگر طرح های بیمه ای به مؤسسات معتبر بیمه گران اتكائی بین المللی منتقل خواهد شد.

11- استثنایات این بیمه نامه چیست ؟
الف - مسابقات سرعت و اکتشاف و پروازهای اکروباتی .

ب - خطر جنگ و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشتته باشد .

ج - خودکشی ، مگر اینکه ثابت شود خودکشی غیر ارادی بوده

د - در صورتیکه استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشند.

12- آیا افراد بیمار نیز می توانند تحت پوشش این بیمه نامه قرار گیرند ؟
برخی از بیماری ها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می باشد ولی بیماری های لا علاج قابل بیمه شدن نمی باشد. در عین حال برای اینکه بیمه گر و بیمه گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسش نامه با دقت مطالعه وتکمیل گردد.
13- شرایط بازنشستگی از محل بیمه عمر چه تفاوتی با حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دارد ؟

در مدت 20 سال حقوق دريافتي بيش از حقوق دريافتي با سابقه 30 ساله تامين اجتماعي است. جمع حق بيمه پرداختي 20 ساله بسيار كمتر از 30 سال تامين اجتماعي است.

- نياز به اشتغال در محل يا تاييد بازرس تامين اجتماعي نميباشد و مناسب براي خانمهاي خانه دار يا كودكان و نوزادان می باشد .
14- برای دریافت بیمه عمر آیا محدودیت سنّی وجود دارد؟
هیچ محدودیتی برای بیمه شده وجود ندارد و کلیه افراد از بدو تولد تا سن ۶۵ سالگی می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر بیمه پاسارگاد باشند ، همچنین حق بیمه بسته به انتخاب شما می‌تواند از ماهیانه ۲۰ هزار تومان تا ماهیانه ۳۳۳ هزار تومان متغیر باشد .
15- اگر بعد از یک سال قصد انصراف داشته باشم آیا کل پول پرداختی به من عودت داده می‌شود؟
در بیمه‌های عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد ، بیمه گذار می‌تواند پس از گذشت شش ماه از شروع قرارداد خویش و در صورت تمایل ، انصراف خود را از بیمه عمر اعلام دارد . در این صورت ارزش روز بازخرید بیمه نامه بعد از کسر حق بیمه ها و طبق جدولی که در ابتدای کار به حضور بیمه شده تقدیم تقدیم شده ، محاسبه و این مبلغ به بیمه گذار عودت داده می‌شود .
16- اگر کسی اطلاعات پرسشنامه را به غلط پر نماید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟
در صورت ارائه اطلاعات غلط بیمه گر، در ارائه نرخ دچار اشتباه خواهد شد که اگر این اظهارات از روی عمد باشد بیمه نامه باطل خواهد شد و حق بیمه پرداختی قابل استرداد نخواهد بود و در صورتیکه این اظهارات از روی سهو و یا نا آگاهی باشد فقط ذخیره ریاضی و یا ارزش بازخریدی بیمه نامه قابل استرداد خواهد بود .
17- آیا می توان شرایط بیمه نامه را تغییر داد ؟

بله

اعمال تغییرات در شرایط بیمه نامه در طول مدت قرارداد در سررسید هر یك از سنوات بیمه ای مقدور می باشد .
18- آیا می توان حق بیمه را به صورت سالیانه و یا یکجا پرداخت نمود ؟
بله ، و به علت روز شمار بودن و بهره مرکب سود در بیمه عمر پاسارگاد ، بیمه گذار میتواند با پرداخت حق بیمه به صورت سالیانه و یا یکجا ، سود بیشتری نسبت به سایر روش ها دریافت نمایید.

هر گونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وب سایت بدون درج منبع ، منع قانونی و شرعی داشته و صاحبان آن ناراضی و مصداق حق الناس میباشد